Prima zi din luna martie aduce un spectacol total în etapa cu numărul 4 din Liga A a Campionatului Județean de Minifotbal Hunedoara, trei jocuri derbi, ce țin în suspans deznodământul acestei ediții de campionat. Un sezon, ce pare mai aparte și mai intens decât ultimele sezoane jucate. Intensitatea jocurilor, dorința de victorie a echipelor, ardoarea și implicarea jucătorilor în fiecare secundă a jocului, emoțiile trăite de spectatori și de fanii echipelor, care etapă de etapă au umplut până la refuz balonul din incinta bazei sportive Realsport, arată că minifotbalul nu mai este un doar un sport dedicat pasiunii, este un sport al emoțiilor și al exprimării.
Trăim etapă de etapă aceste emoții pe care protagoniștii ne oferă printr-un adevart spectacol sportiv.
Etapă cu numărul 4 aduce trei jocuri care mai de care interesant, unde orice pas greșit va conta. Este o etapă în care locul 1 și locul 2 se duelează pentru consolidarea poziției, este etapa în care ocupanta ocului 3 stă la pândă și așteaptă orice mică greșeală a celor două din față, este etpa în care ocupantele locurilor 4, 5 și 6 vor dori și mai mult victoria, pentru a nu ramâne prea în urma echipelor de pe podium. Indiferent cum analizăm și facem calcule și în această etapă, un lucru este sigur, doar victoria contează și nimic nu este jucat, nimic nu este stabilit.
Duminică prima zi din luna martie te așteptăm și pe tine la "balon" la Realsport Deva de la ora 14:40 să urmărim împreună o nouă etapa din cel mai spectaculos campionat a județului.
🎥Ne puteți urmări si live pe pagina de Facebook sau canalul de YouTube, unde te asteptam sa te abonezi @AJM Hunedoara si poți urmări toate jocurile live sau sa revezi, sa analizezi jocul echipei tale favorite.

