Boromir Deva participa la Cupa Magic Iasi!

Boromir Deva, echipa de pe locul doi din Seria 1 al Campionatului Realsport a fost repartizat in Grupa D alaturi de echipele Squadra Vointa Constanta, Mary Tour Iasi si Impact Iasi.
Tot la Iasi au loc începând de vineri alte doua competitii importante organizate de Federatia de Minfotbal din Romania, prima editiie al Campionatului Național de Old Boys la care participa 12 echipe și Supercupa României, ediția 2017.

CUPA MAGIC – Componenta grupelor si programul complet
Grupa A: Old Boys Bucuresti, Cert Construct Constanta, Lupii Negri, Athletico Iasi.
Grupa B: Luceafarul Cluj, Ary&Roby Buftea, Perpetuus Iasi, Real Yry Team.
Grupa C: Liberto, AS Woolf Constanta, E.ON Iasi, Vointa Ion Creanga Roman.
Grupa D: Boromir Deva, Squadra Viola Constanta, Mary Tour, Impact Iasi.
Grupa E: Colosseum 2005 Iasi, Premiersport Iasi, Solidar Vaslui, Forest Bicu Giurgiu.
Grupa F: Auto Driver Iasi, Electro Flux Craiova, Decor Plus, Gemina Cluj.

 PROGRAM JOCURI
JOI, 26 OCTOMBRIE, ARENA MAGIC HEINEKEN

Grupa B: Real Yry Team – Perpetuus 2-3

Grupa D: Mary Tour – Impact 6-4

Grupa F: FC Zona – Gemina Cluj 0-1

VINERI, 27 OCTOMBRIE

MAGIC STADIUM 

Grupa A: Lupii Negri – Athletico 1-1, 5-4 dupa loviturile de la 7 metri

Grupa E: Forest Giurgiu – Premiersport 2-5

Grupa C: Liberto – E.ON Iasi 2-4

Grupa C: Vointa Ion Creanga Roman – Woolf Constanta  2-2, 3-4 dupa loviturile de la 7 metri

Grupa A: Lupii Negri – Cert Construct 3-5

Grupa A: Old Boys Bucuresti – Athletico 3-1

Grupa B: Luceafarul Cluj – Ary&Roby Buftea 3-0

Grupa F: FC Zona - Decor Plus 1-5

Grupa A: Old Boys Bucuresti – Cert Construct 6-1

Grupa B: Luceafarul Cluj – Real Yry Team 3-0

 

ARENA MAGIC HEINEKEN

 Grupa E: Colosseum 2005 – Solidar Vaslui 4-1

Grupa F: Decor Plus - Electro Flux Craiova 1-4

Grupa D: Squadra Constanta – Mary Tour 4-4, 3-2 dupa loviturile de la 7 metri

Grupa D: Boromir Deva – Impact Iasi 1-1, 2-1 dupa loviturile de la 7 metri

Grupa B: Ary&Roby Buftea – Perpetuus 0-0, 2-3 dupa loviturile de la 7 metri

 DEPOU ALEXANDRU CEL BUN

Grupa E: Colosseum 2005 Iasi – Premiersport Iasi 1-2

Grupa C: Liberto – Woolf Constanta 2-3

Teren 1

Grupa F: Electro Flux Craiova – Gemina Cluj 2-2, 1-3 dupa loviturile de la 7 metri

Teren 2

Grupa C: Vointa Ion Creanga Roman – E.ON Iasi 3-2

Teren 3

Grupa D: Boromir Deva – Squadra Constanta 4-2

 SAMBATA, 28 OCTOMBRIE

MAGIC STADIUM

Grupa F: FC Zona – Electro Flux Craiova 1-6

Grupa B: Luceafarul Cluj – Perpetuus Iasi 0-0, 2-0

Grupa A: Old Boys Bucuresti – Lupii Negri 4-1

Grupa D: Boromir Deva – Mary Tour 3-0

Grupa C: Vointa Ion Creanga Roman – Liberto 7-2

Grupa E: Forest Giurgiu – Solidar Vaslui 1-4

 ARENA MAGIC HEINEKEN

Grupa B: Real Yry Team – Ary&Roby Buftea 1-0

Grupa F: Gemina Cluj – Decor Plus 1-0

Grupa A: Athletico – Cert Construct Constanta 2-0

Grupa D: Impact Iasi – Squadra Constanta 0-1

Grupa C: E.ON Iasi – Woolf Constanta 2-4

 DEPOU ALEXANDRU CEL BUN

Grupa E: Colosseum 2005 Iasi – Forest Giurgiu 3-1

Grupa E: Premiersport Iasi – Solidar Vaslui 2-0

15.00 – Tragerea la sorti a meciurilor din optimile de finala, la Magic Sport Pub

Vor fi 3 urne: in prima urna - echipele calificate de pe primul loc (6), in urna a doua urna – echipele calificate de pe locul 2 (6), iar in a treia urna: echipele calificate de pe locul 3 (cele mai bune 4 echipe).

 Se califica din grupe primele doua clasate si cele mai bune patru formatii de pe locul 3 in cele sase grupe. Departajarea celor sase echipe situate pe locul 3 in grupe se face dupa numarul de puncte si golaverajul realizat cu echipele de pe celelalte locuri din grupa.

In caz de egalitate in grupe se executa cate 3 lovituri de la 7 metri, golurile marcate conteaza la golaveraj.

 OPTIMI – Sambata, 28 octombrie

Magic Stadium

16.00, optime 1 (O1): LUCEAFARUL CLUJ - DECOR PLUS 1-2

17.00, optime 3 (O3): GEMINA CLUJ - MARY TOUR IASI 6-5, meci omologat 3-0 pentru Gemina, dupa ce echipa Mary Tour l-a folosit pe jucatorul Boteanu Laurentiu, care a evoluat la echipa Lupii Negri in faza grupelor.

18.00, optime 5 (O5): AS WOLF CONSTANTA - ELECTRO FLUX CRAIOVA 1-4

19.00, optime 7 (O7): SQUADRA VIOLA CONSTANTA - ATHLETICO IASI 1-1, 4-3 dupa loviturile de la 7 metri

Arena Magic Heineken

16.00, optime 2 (O2): BOROMIR DEVA - SOLIDAR VASLUI 5-2

17.00, optime 4 (O4): PREMIERSPORT IASI - E.ON IASI 2-1

18.00, optime 6 (O6): OLD BOYS BUCURESTI - COLOSSEUM 2005 IASI 1-0

19.00, optime 8 (O8): VOINTA ION CREANGA ROMAN - PERPETUUS IASI 6-1

 SFERTURI DE FINALA – Sambata, 28 octombrie

Magic Stadium

22.00, Sfert 1 (invingatoare O1 – invingatoare O2): DECOR PLUS - BOROMIR DEVA 0-6

23.00, Sfert 3 (invingatoare O5 – invingatoare O6): ELECTRO FLUX CRAIOVA - OLD BOYS BUCURESTI 2-2, 3-4 dupa loviturile de la 7 metri

 Arena Magic Heineken

22.00, Sfert 2 (invingatoare O3 – invingatoare O4): GEMINA CLUJ - PREMIERSPORT IASI 0-1

23.00, Sfert 4 (invingatoare O7 – invingatoare O8): SQUADRA VIOLA CONSTANTA - VOINTA ION CREANGA ROMAN 0-1

 SEMIFINALE - DUMINICA, 29 OCTOMBRIE

10.00, semifinala 1 (invingatoate sfert 1 – invingatoare sfert 2) – MAGIC STADIUM BOROMIR DEVA - PREMIERSPORT IASI 0-1

 10.00, semifinala 2 (invingatoare sfert 3 – invingatoare sfert 4) – ARENA MAGIC HEINEKEN

OLD BOYS BUCURESTI - VOINTA ION CREANGA ROMAN 2-2, 2-3 dupa loviturile de la 7 metri

FINALE – MAGIC STADIUM

13.00, FINALA MICA pentru locurile 3-4

Boromir Deva - Old Boys Bucuresti 4-1

14.00, FINALA MARE

VOINTA ION CREANGA ROMAN - PREMIERSPORT IASI 1-0

15.00, FESTIVITATEA DE PREMIERE

 

 

Vizitatori

Astazi
Saptamana asta
Luna asta
Luna trecuta
Total
684
4410
15542
29009
44551
044551