Scris de Administrator
Miercuri, 21 August 2013 11:44

alt

IN ATENTIA DELEGATILOR LIGA A

In perioda 10 - 25 aprilie delegatii echipelor din Liga A pot efecrua transfer de jucatori. Dupa aceasta perioada se pot legitima doar jucatori noi, cu exceptia ultimelor 6 etape de campionat. Comisia de organizare este obligata sa introduca lotul jucatorilor pe site-ul federatiei de minifotbal pana pe data de 30 aprilie 2014. Dupa aceasta perioda nu se mai admit modificari. Lotul unei echipe inscrise pe site-ul federatiei este de max.18 jucatori.

Ultima actualizare în Miercuri, 09 Aprilie 2014 08:03

Program Cupa Romaniei - Sferturi de Finala PDF Imprimare Email
Duminică, 06 Aprilie 2014 18:27

alt

CUPA ROMANIEI REALSPORT - Sferturi de Finala

A doua competitie ca importanta organizat de Realsport, Cupa Romaniei a ajuns la faza Sferturilor de finala. Cele opt echipe calificate in sferturi se vor duela in sistem Tur-Retur in luna aprilie si mai pe terenurile sintetice al Bazei Sportive Realsport dupa urmatorul program:

program retur: C.S. Quasar - Sews Doran 07 mai (miercuri) ora 18.00

Partidele din retur sunt programate pentru data de 07 - 08 mai 2014 de la ora 18.00.

Ultima actualizare în Vineri, 18 Aprilie 2014 07:43

Pauza competitionala Campionatul Realsport PDF Imprimare Email
Sâmbătă, 05 Aprilie 2014 17:01

alt

Comisia de Organizare anunta delegatii si echipele participante in Campionatul Realsport de Minifotbal, ca in perioada 12-13 aprilie 2014 si 19-20 aprilie 2014 va fi pauza competitionala.

In data de 12-13 aprilie - Cupa Prieteniei Bergenbier

in data de 19-20 aprilie - Sarbatorile de Pasti.

Campionatul reincepe in data de 26-27 aprilie si se termina pe data de 21-22 iunie 2014.

Ultima actualizare în Duminică, 06 Aprilie 2014 07:53

Avantaje a facut un pas important spre titlu PDF Imprimare Email
Sâmbătă, 05 Aprilie 2014 07:58

altOvidiu Manastire - Servus Hunedoara
31.03.2014

Succes dramatic

Lidera Ligii A Realsport a învins-o în premieră pe marea rivală CSD, scor 2-1, distanţându-se la 3 puncte în faţa acesteia în clasament. Victoria s-a conturat cu două minute înaintea finalului, graţie unei reuşite a căpitanului Alexandru Mureşan, după ce portarul vicecampionilor, Cimporescu avusese câteva intervenţii salutare.

Avantaje pleacă acum favorită la câştigarea titlului, dar dacă lucrurile merg conform aşteptărilor, CSD aşteaptă meciul retur, unde ar putea înclina balanţa în favoarea sa. Trupa „azzurilor” rămâne o candidată serioasă la campionat, dar suferă la capitolul omogenitate.

Lovitura pe final. PDF Imprimare Email
Sâmbătă, 05 Aprilie 2014 07:50

altClaudiu Sav - Glasul Hunedoarei
31.03.2014

Avantaje a tranşat în favoarea-i derby-ul cu C.S.D.! Deşi n-au avut decât două rezerve disponibile, băieţii lui Cristi Glodean au învins, dramatic, 2-1 (1-1), golul de trei puncte venind cu câteva minute înainte de ultimul fluier, de la Mureşan – omul meciului! Liderii au avut parte şi de o poartă închisă excelent de Cimporescu, care s-a dovedit, mai ales în a doua parte, providenţial, în condiţiile oboselii crescânde a colegilor din faţa sa.

Campioana a pierdut, traiasca noua campioana PDF Imprimare Email
Sâmbătă, 05 Aprilie 2014 07:47

altCiprian Marinuţ - Mesagerul Hunedorean
31.03.2014

CSD, deţinătoarea titlului de campioană în Campionatul RealSport, a fost învinsă, la limită, scor 1-2, de vicecampioana Avantaje, care şi-a acontat astfel în proporţie de 99 la sută câştigarea titlului în sezonul 2013-2014. Meciul a fost ca de obicei echilibrat şi atractiv, iar Avantaje a avut un plus graţie portarului Cimporescu, care şi-a salvat echipa în mai multe situaţii periculoase şi a „dirijorului” Mureşan, care a reuşit o dublă.

Avantaje se incalzeste pentru marele derby PDF Imprimare Email
Marţi, 25 Martie 2014 08:34

altOvidiu Manastire - 25.03.2014
Servus Hunedoara

Vicecampioana şi-a revenit după egalul cu Pera BMW şi a realizat scorul ultimei etape din Liga A. Trupa lui Cristi Glodean „a spulberat-o” pe Venus cu un incredibil 17-1, având un moral excelent înaintea marii confruntări cu CSD, din runda următoare.

Quasar, „făcută” anonimă

Venus a fost „sparring-partnerul” perfect pentru Avantaje între două derby-uri, cu Pera BMW şi CSD. Trupa vicecampioană nu a avut milă de una din cele mai vechi grupări a campionatului municipal, marcându-i nu mai puţin de 17 goluri. Nici CSD nu a avut probleme cu Liverpool, dar campionii nu s-au apropiat de scorul etapei, câştigând „doar” cu 8-1.

Ultima actualizare în Marţi, 25 Martie 2014 08:34

Clasament FMR 2013 PDF Imprimare Email
Luni, 24 Martie 2014 12:28

Clasamentul oficial al

Federatiei de Minifotbal din Romania - 2013

altIn urma rezultatelor obtinute de echipele noastre CSD, Avantaje Deva si Pera BMW, la Turneul National respectiv Cupa Romanie in anul 2013, Campionatul Realsport se claseaza pe pozitia 6, cu un loc mai jos fata de anul competitonal 2012. Locul 6 da dreptul campioanei sezonului 2013-2014 la participarea in mod direct la Turneul National 2014 organizat de FMR.